top of page

DOBRE semestralne PROJEKTY EDUKACYJNE

PROJEKTY SEMESTRALNE są motorem tego co dzieje się w DOBRYM Przedszkolu.

Inspirują one dzieci w rozmaite kierunki związane ze sztuką, nauką i wiedzą o świecie. Oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych dostosowanych do percepcji poszczególnych dzieci PROJEKTY

zawierają wycieczki uzupełniające poznawane w przedszkolu tematy.

PROJEKT SZTUKA

Ten blok zajęć edukacyjnych skupia się na czterech stylach malarstwa. W skład programu wchodzą wykłady, ćwiczenia praktyczne oraz wycieczki na przykład na lekcje muzealne. Cały blok zajęć kończy się oczywiście wernisażem powstałych prac.

VIDEO 15 MINUT

PROGRAM PRZYRODA TO PRZYGODA

Blok zajęć trwający wyjątkowo dwa semestry, bo przechodzący przez wszystkie cztery roku w przyrodzie: w parku, w lesie, na polu. Załączony film pokazuje z część wiosenną zajęć w lesie.
Opis zajęć: "Las otworzył przed nami swoje tajemnicze wrota... Odnaleźliśmy w nim szałas żołędziowych ludków a w nim przepiękne mieszkanko, niestety zupełnie puste. Czekał na nas jednak list od mieszkańców z prośbą o ratunek.
Musieliśmy wykonać wiele zadań od Matki Natury, żeby uratować żołędziowych przyjaciół. To była dla nas super ścieżka edukacyjna i wspaniała lekcja przyrody w najlepszej sali pod słońcem - na łonie natury...

VIDEO 4 MINUTY

PROJEKT CZŁOWIEK

W tym projekcie semestralnym odkrywamy czym jest człowiek, z jakich organów się składa i do czego one służą. Przenosimy wiedzę serialu "Było sobie życie" na przedszkolny poziom posiłkując się różnorakimi pracami i ćwiczeniami ilustrującymi złożoność organizmu człowieka.

SLIDESHOW 10 MINUT

PROJEKT TEATR

Podczas Projektu Teatralnego trzy razy pojechaliśmy do Teatru Syrena, by tam spotkać się z zawodowcami i wraz z nimi poczuć magię teatru i zawodu aktora. Film w bardzo skondesowanej formie pokazuje swoistą "wizję lokalną" teatru jako maszyny do wystawiania spektakli (obejrzeliśmy teatr naprawdę od podszewki ) oraz fragmenty zajęć aktorskich, zajęć lalkarskich i zajęć taneczno-ruchowych.

VIDEO 8 MINUTY

VIDEO 8 MINUTY

Warsztaty Teatralne prowadzone w DOBRYM Przedszkolu przez panią Ewę Gorzelak i pana Zbigniewa Kozłowskiego. Krótka relacja pokazująca jak od ogólnych zajęć aktorskich przechodziliśmy do prób elementów spektaklu oraz w końcu do całych scen. W filmie zawęziliśmy wszystko do wybranych kilku fragmentów prób, ponieważ film ten został wyświetlony tuż przed premierą przedstawienia i nie chcieliśmy zepsuć zabawy widzom.

VIDEO 34 MINUTY

Spektakl którym kończymy projekt teatralny. Ponieważ był o wystawiony na zakończenie roku przedszkolnego, był też pożegnalnym występem grupy zerówkowej, stąd też największa "obecność" tej grupy w spektaklu. Oczywiście na scenie wystąpili wszyscy. Jak zwykle zresztą...

PROJEK KSIĄŻKA

W ramach Projektu KSIĄŻKA DOBRE Przedszkolaki "produkują" własną książkę. Zaczną od czerpania papieru, następnie ruchomymi czcionkami wydrukują napisy po czym własnoręcznie zilustrują. Tak powstania jedyna w swoim rodzaju DOBRA książka. Dowiedzą się jak powstaje książka podczas wizyty w drukarni oraz skąd bierze pomysły na książkę autor podczas spotkania z nim.

14939347_1263656400343063_81384341678411
15776811_1339945482714154_45653264768488

PROJEKT KINO

Semestralny projekt edukacyjny w ramach którego staniemy przed kamerą, ale też i za kamerą. Przekonamy się po której stronie jest ciekawiej...
W ramach projektu cykl warsztatów filmowych prowadzą Marek i Mila Żerańscy. Podczas tych warsztatów dowiadujemy się o scenografii, kostiumach, scenariuszu, animacji, kadrowaniu i jak się zachować na castingu. Towarzyszą temu projekcje filmowe z cyklu KINO NOWE HORYZONTY oraz na końcu najważniejsze - realizacja filmu fabularnego w naszej przedszkolnej obsadzie.

GALERIA 19 ZDJĘĆ

PROJEKT MITOLOGICZNY

Projekt zajęć opartych o wybrane mity greckie.
Załączony film pokazuje scenografię do zajęć czyli labirynt minotaura. Na zajęciach ukryliśmy w nim żywego minotaura... więc emocje były - możecie wierzyć, że duże.

VIDEO 1 MINUTA

WAKACJE BEZ ZABAWEK program wakacyjny

To nie jest typowy program edukacyjny, choć wpisuje się w nurt edukacji ekologicznej i propagowanie zachowań "zero waste".
Wraz z rozpoczęciem wakacji z przedszkola zniknęły... wszystkie zabawki. Za to, pojawiło się wiele, wiele różnorakich materiałów z których przedszkolaki zbudowały swoją "wakacyjną przestrzeń" oraz nowe, jeszcze lepsze zabawki.

VIDEO 6 MINUT

PROJEKT MOTYL / PROJEKT MRÓWKA

Są to dwa semestralne "podprojekty" służące jako narzędzie dla grupy zerówkowej podczas zajęć w szkole - w hodowli i zajęciach bierze udział całe przedszkole.
Przykładowo PROJEKT MOTYL to hodowla motyli od maleńkich gąsienic przez poczwarki aż do rozwinięcia motyli kiedy to dzieci mogą same wypuścić je na świat. Hodowli towarzyszą zajęcia teoretyczne i warsztaty przybliżające życie motyli. 

GALERIA 19 ZDJĘĆ

PROJEKT CHOPIN

Konkurs Szopenowska Jesień zainspirował nas do przeprowadzenia tego bloku zajęć edukacyjnych.
Oczywiście jest w nim dużo muzyki. Muzyki Chopina.

Ale też wiele zajęć ruchowych i plastycznych oraz  wycieczki do Żelazowej Woli oraz Muzeum Chopina w Warszawie. 

12140865_976257109082995_397621985599864
12027304_976256662416373_212167300047871

Oczywiście to nie wszystko, bo co roku powstają dwa nowe PROJEKTY

bottom of page